Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Антонімія – мовне явище, яке означає, що подані слова мають протилежне значення. Антонімія властива для більшості самостійних слів української мови, адже як серед іменників, так і серед дієслів (і відповідних груп) можна знайти слова, які б протиставлялись одне одному. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься працювати з антонімією у прикметниках. Отже, як вже було згадано вище, антоніми – це слова, які мають протилежне значення. Відповідно, вони формують пари антонімів. Важливо пам’ятати, що їхнє значення не просто має бути далеким одне від одного, а саме протилежним. Це відрізняє антонімію від синонімії, де слова подібні за значенням, хоча й не повністю тотожні – а тому утворюють не пари, а цілі ряди. На екрані перед школярем на кожному етапі міститься новий набір слів. Всі вони різні, але всі – прикметники.  Граматично, тобто за числом, родом та відмінком, вони тотожні, тож лише за лексичним значенням і доведеться орієнтуватись. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб вибрати серед цих слів пару антонімів. Ця пара лише одна на кожному рівні. Всі інші слова можуть бути або зовсім не пов’язаними з ними, або ж мати зв’язок з одним із них. Важливо пам’ятати, що антонімія вимагає певної точності. Якщо є пара синонімів, до одного з яких підібрано антонім, то другий синонім навряд теж є антонімом до поданого слова. Тож дитині, виконуючи цю вправу, треба бути досить уважною. Всі слова нанесені на малюнки. Їх і виділяє дитина. Коли школяр виділить потрібні малюнки із словами-антонімами, то пройде на наступний етап. Там як слова, так і малюнки (різноманіття яких додає цікавості цій вправі) будуть вже іншими, новими.  

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.10
Знаходимо прикметники, протилежні за значенням
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися