Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Антонімія – це мовне явище, коли зустрічаються слова, чиє лексичне значення є протилежним. В цьому випадку їхнє звучання та написання не є важливими. Головне – саме те, що вони означають. Із антонімами працювати легше і важче, ніж із синонімами в один і той самий час. Легше – бо антоніми утворюють не цілі групи слів, а лише пари, що складаються із протилежностей. Складніше – бо розуміння антонімів ускладнюється іноді не зовсім коректним трактуванням значенням тих чи інших слів. Справа в тому, що антонімами можуть бути лише протилежні слова – не просто різні, не просто такі, які належать до протилежних смислових груп. Наприклад, дієслова «любити» і «поважати» є різними за значенням, проте обидва входять до смислової категорії позитивного сприйняття іншої людини мовцем. Якщо підбирати антонім до першого слова, то ним може бути лише слово «ненавидіти», і в жодному випадку не «зневажати», яке, хоча й входить до протилежної групи за значенням, є антонімом тільки для другого дієслова. Тобто пошук антонімів вимагає більшої точності при врахуванні лексичного значенням першого слова. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься саме утворювати антонімічні пари дієслів. На екрані перед учнем міститься одне таке слово. Воно зображено як частина малюнка, наприклад, на табличці. Під ілюстрацією міститься ряд дієслів, з яких лише одне є антонімом до поданого. Важливо, що інші слова теж можуть бути повʼязані з цими словами, проте виражати щось інше. Дитина має вибрати єдиний справжній антонім і перенести його до малюнка, після чого пройти на наступний етап до нової ілюстрації.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Е.10
Знаходимо слова, протилежні за значенням
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися