Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Фразеологізми є особливими елементами мови. Поєднуючись тільки якимось певним чином, слова у рамках сталого виразу змінюють значення і поєднуються у одну структуру. У цьому різниця між фразеологізмом та словосполученням: у останньому слова хоча й повʼязаін між собою, але залишаються окремими одиницями мови. У сталому ж виразі значення зберігається лише при наявності всіх елементів, і це значення – спільне та загальне для всього фразеологізму. Використовуються ж вони для того, щоб додати у мову образності, посилити ефект висловлювання, акцентувати на ньому увагу співрозмовників. Знання фразеологізмів є не лише знанням важливого культурного пласту, а й є суто практичним та корисним у буденному застосуванні. У ході виконання цього завдання дитина навчиться знаходити у звичайних репліках, які вона сама могла не один раз чути від батьків, вчителів та друзів, сталі вирази. На екрані перед учнем міститься нове для кожного наступного етапу завдання речення. Над ним є формулювання завдання. Там вказано, яке значення мусить мати той фразеологізм, який треба знайти в реченні. Дитина читає його, це завдання, після чого шукає у фразі комбінацію слів, яка передає значення одного слова, попри те, що слова, які входять до складу цього словосполучення, далекі від значення цього одного слова. Власне, можливість підібрати до фразеологізму одне слово-синонім і є головним способом пошуку таких конструкцій. Коли дитина виділяє всі слова, які входять до сталого виразу, то проходить на наступний етап. Над кожним реченням є спеціальна кнопка. Натискання на неї викличе звукове відтворення реченням, тож дитина вчитиметься шукати фразеологізм ще й на слух.  

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Л.3
Знаходимо влучний вислів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися