Загадки є цікавою грою, яка не тільки подобається дитині, а й допомагає розвинути мовні навички та знання. Під час виконання цієї вправи дитина розгадує віршовані загадки. У римованих рядках містяться відомості про ту чи іншу істоту або персонажа. Варіанти відповіді знаходяться безпосередньо під віршиком. Дитина має прочитати загадку, зрозуміти, про що йде у ній мова, після чого вибрати малюнок, на якому зображено відгадку. Після того, як дитина таким чином дає відповідь на загадку, вона переходить на наступний етап вправи, де бачить на екрані вже інший вірш-загадку. При цьому у випадку помилкової відповіді правильний варіант виділиться на екрані, після чого дитина продовжить виконання вправи, вже знаючи свої помилки та маючи можливість вчитись на них. За допомогою цієї вправи дитина вчиться використовувати слова для сприйняття тих чи інших предметів не просто як поодинокі підказки, а як повноцінний інструмент для опису явищ навколишнього світу. Також розгадування загадок є корисною вправою для розвитку аналітичних здібностей дитини. А їх різноманіття, а також віршована форма робить вправу більш цікавою.
Учень/учениця: вживає та розуміє всі частини мови (іменники, дієслова, прикметники, числівники, службові слова)
Учень/учениця: розуміє та вживає слова різної складності, синоніми, антоніми, фразеологічні звороти, прислів'я, загадки.
Учень/учениця: добирає найбільш точні слова відповідно до ситуації мовлення; називає ознаки, якості, властивості предметів, явищ, подій.
Учень/учениця: має збалансований словниковий запас з різних освітніх ліній: "Особистість дитини", "Дитина в соціумі", "Дитина у природному довкіллі", "Гра дитини", "Дитина у світі культури", "Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі".
Учень/учениця: визначає або уточнює значення невідомих і багатозначних слів і фраз в межах текстів, призначених для дитячого садка; визначає нові значення для знайомих слів і застосовує їх.
Учень/учениця: використовує слова і фрази, вивчені через бесіди, читання.
Учень/учениця: розуміє та вживає загальновживані іменники та дієслова.