Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Речення відрізняється від словосполучення тим, що представляє собою цілісне та завершене повідомлення, ядром якого є граматичний центр – підмет і присудок. Проте до кожного з цих двох частин речення додаються свої, ті, які їх доповнюють: означення, додаток, обставина тощо. Ці члени речення є другорядними і разом з граматичною основою вони роблять повідомлення більш докладним, поширеним, повним. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься у доповненні речень за допомогою як головних, так і другорядних його членів. На екрані перед учнем міститься речення – нове для кожного наступного етапу вправи. Це речення супроводжується малюнком, на фоні якого і розміщено текст. Важливо, що речення є неповним – у ньому бракує одного-двох слів. Пропущеними можуть бути як головні, так і другорядні члени – це ситуативно і залежить від конкретного етапу. Варіанти того, яке саме слово треба вжити і на якому місці, знаходяться під реченням. Критерій для вибору – контекст. Учень уважно читає речення і розуміє, які зі слів внизу підходять на ті чи інші ролі, які з них за сенсом дійсно будуть доречні у цьому реченні.  Коли дитина вибере правильні слова та перемістить їх кожне на своє місце, то пройде на наступний етап завдання, де треба буде також виконати аналогічні дії з новим реченням. Завдяки цій вправі дитина побачить, які саме граматичні форми приймають слова, щоб відігравати ту чи іншу роль у реченні. Рухаючись між рівнями, учень буде краще розуміти принципи узгодження слів. А малюнки на фоні тільки посилюють враження від цього уроку.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Р.9
Доповнюємо речення словами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися