Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Слова в українській мові мають досить різноманітну, цікаву, а відтак і вельми непросту систему узгодження. Коли учень звикне до неї, то узгоджуватиме слова легко, не задумуючись, але поки що важливо, аби дитина тренувала це вміння, що стане у нагоді як з академічної, так і з практичної точки зору, адже учню буде простіше формулювати свої думки та ідеї. Говорячи про систему узгодження, треба памʼятати про те, що між собою повʼязані не тільки слова, які належать до однієї частини мови, а й до різних, причому кожне – своїм чином. Наприклад, якщо іменник чоловічого роду, то дієслово, яке виражає дію, яку названий цим іменником обʼєкт виконував у минулому, має закінчення «в», наприклад, «стріляв», «косив», «бігав», натомість якщо цей іменник жіночого роду, то дієслово матиме відповідне закінчення «ла»: «бігала», «косила» тощо. У ході виконання цього завдання дитина закріпить своє вміння вибирати правильні закінчення при узгодженні слів, що належать до різних частин мови і мають різні способи вираження граматичних категорій. На кожному етапі завдання перед учнем міститься фраза, яка складається з двох таких слів. Одне є повним – у ньому є всі потрібні граматичні категорії. Друге – неповним, адже у ньому пропущено закінчення, на місці якого знаходиться порожня клітинка. Туди треба вставити потрібне закінчення, вибравши його серед кількох варіантів. Коли дитина робить цей вибір та переміщує правильне закінчення, то проходить на наступний етап, де треба буде виконати аналогічні дії з новим словосполученням. Кожне супроводжується своїм малюнком для урізноманітнення вправи та стимуляції уяви дитини.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
М.2
Доповнюємо слово
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися