Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Кожне слово має наголос – склад, який виділяється інтонацією з-поміж інших. Наголос – явище суто фонетичне, тобто здебільшого на письмі наголос не позначають. Виключення – слова, які мають однакове написання, але різне значення, котре проявляється саме у різному наголосі. Також наголос (риска над голосним звуком, який виділяється інтонаційно) ставиться, щоб виділити те слово, яке має важливе значення у фразі, будучи її центром. У ході виконання цього завдання дитина ознайомиться з наголосом. Насправді, учень використовує його постійно, бо нема слів, де б не було наголосу. Проте саме у цій вправі дитина зробить особливий акцент на такому цікавому явищі. На кожному етапі завдання на екрані міститься нове слово. Воно складається з кількох складів, кожен з яких виділено іншим кольором. Визначити наголошений дуже легко: цей склад промовляти треба трохи довше за інші. Щоб дитина не заплуталась і зрозуміла, який саме склад є наголошеним, під словом є спеціальна активна кнопка. Натиснувши на неї, дитина почує, як це слово вимовляється правильно. Залишається тільки повʼязати між собою звучання складу та те, як він виглядає на письмі. Коли учень виділяє потрібний склад, натиснувши на нього, то проходить на наступний етап до аналогічного завдання. Кожне слово супроводжується ілюстраціями, на яких зображено щось, що тематично повʼязане з названим обʼєктом. Хоча для виконання самого завдання ці малюнки і не відіграють якоїсь особливої ролі, вони звертають увагу на самі слова, тож дитина краще запамʼятає, де в них треба ставити наголос.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.1
Обираємо наголошений склад
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися