Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Більшість сталих висловів української мови метафоричні та образні. Слова використовуються у переносному значенні, або навіть описують щось (явище, обʼєкт чи, скажімо, ситуацію), яку треба розуміти не буквально. Тож значення вислову може сильно відрізнятись від значення кожного зі слів у ньому, або навіть від значення цього ж самого речення, вжитого в буквальному сенсі. Проте знання таких висловів є дуже важливим, адже воно допомагає користуватись українською мовою творчо, демонструвати і, що важливіше, розвивати уяву, образність мислення, інші творчі якості. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься у знанні таких сталих виразів. На екрані перед учнем міститься один такий – новий для кожного наступного етапу вправи. Проте слова у ньому змінили своє місцеположення. Здебільшого в українській мові слова і не повинні мати чіткого положення у фразі чи реченні (хоча порядок слів впливає на інтонацію та відтінки значення), проте у випадку зі сталими виразами саме порядок слів надає їм певного, суто їм властивого значення. Тож завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб поміняти слова місцями так, аби вони знову утворили сталий вираз. Після цього серед варіантів його тлумачення, які знаходитимуться під цією метафорою, треба обрати правильний. Кожен вислів супроводжується своєю ілюстрацією – повноцінним малюнком, який описує цю ситуацію. Все разом: і малюнок, і варіанти, і, власне, знання дитини цих цікавих висловів – є все це є підказкою. Адже завдяки наявності варіантів, дитині простіше зрозуміти, що це за вислів та згадати, в якому порядку правильно мають бути розміщені у ньому слова.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
О.5
Складаємо вислів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися