Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Особливість іменників полягає у тому, що з їхньою допомогою називаються різні обʼєкти: як ті, що належать до живої природи, так і неживі предмети оточуючого світу. Відтак дуже важливо, щоб дитина навчилась відрізняти істоти від неістот. Граматична категорія роду властива всім іменникам, в чому, до речі, відмінність української мови від багатьох інших. Тож єдиний спосіб відрізнити істот від неістот – лексичний. Дитина має згадати, чи обʼєкт, названий тим чи іншим словом, є живим. У ході виконання цього завдання учень тренуватиметься це робити з обʼєктами, що зображені візуально. На екрані перед дитиною є кілька картинок. Біля кожної є кнопка, натиснувши на яку учень почує відповідне слово – назву цього обʼєкта. Таким чином дитина повʼязує візуальний ряд зі словесним. Проте акцент, звісно, робиться саме на картинках, адже зорові образи сприймати учню простіше, вони відразу кидаються в око, і учню легше сприйняти той критерій оцінювання, який потрібно. Завдання, яке ставиться перед дитиною у ході виконання цього завдання, полягає у тому, щоб визначити зайвий серед всіх інших обʼєкт. Тобто, якщо на всіх малюнках, окрім одного, зображено неживі обʼєкти, то саме істоту і треба виділити. І навпаки: якщо тільки один обʼєкт є неживим, то саме його і треба вибрати. Цікава особливість цієї диференціації в українській мові: рослини є живими істотами, але з лінгвістичної точки зору вони традиційно відповідають на питання «що?», а не «хто?», тож умовно причіпляються до неістот.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Е.1
Вибираємо зайве
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися