Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

В українській мові є кілька досить цікавих особливих випадків, які повʼязані з нетиповим використанням звуків та літер. Наприклад, є літера «ь», яка не передає на письмі жодного звуку, натомість означає, що попередній приголосний помʼякшується. Є також апостроф, котрий і не вважається буквою, а представляє з себе просто знак, що означає твердість приголосного при його сусідстві з йотованою голосною. Але більш цікавими є випадки, коли один буквений символ передає два звуки. Це, власне, згадані вище йотовані голосні, а також літера «щ», яка в українській мові завжди передає два звуки «ш» та «ч». Виникає логічне питання: чи є зворотні випадки, тобто комбінація літер, які означають один звук? Дійсно, такі випадки є – це «дз» та «дж». Ці комбінації літер промовляються як один звук завжди, коли пишуться разом. Проте це сполучення літер використовується у обмеженій кількості слів, і у ході виконання цього завдання дитина ознайомиться з більшістю з них, принаймні з тими, які вживаються дійсно активно у повсякденному житті. На екрані перед учнем на кожному етапі міститься частина такого слова. Її супроводжує ілюстрація, на які зображено обʼєкт, котрий цим словом називається. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб вписати у порожні клітинки потрібне сполучення букв. Варіантів всього два: або «дж», або «дз». Коли учень це робить, то проходить на наступний етап до ще одного подібного слова. Рухаючись між рівнями, дитина запамʼятовує слова, в яких є ця комбінація літер.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.14
Вивчаємо дж/дз
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися