Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Для кожного рівня мовних одиниць є своя особлива структурна схема. Так і для опису складного речення така схема є, і в процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься її будувати. На екрані перед дитиною міститься зображення нового для кожного наступного етапу складного речення. Для нього треба скласти спеціальну схему. Вона складається з кількох різноманітних елементів, як-от головних членів речення, сполучників та розділових знаків, які важливі для правильної пунктуації. Під реченням міститься кілька умовних позначень, які використовуються для побудови схеми. Квадратні дужки позначають прості речення незалежно від того, що міститься всередині них. Також окремо є сполучники та розділові знаки, що позначають межу між простими реченнями. Окремо вказується й крапка. Школяр аналізує складне речення, після чого переносить до порожнини під ним елементи схеми в правильному порядку. Наприклад, якщо між двома простими реченнями міститься «і», то необхідно між двома парами квадратних дужок вставити ще блок з цим сполучником та комою перед ним. А після дужок, які позначають друге просте речення, треба помістити крапку, якщо цей розділовий знак закінчує все речення. Тож ці умовні позначки більше присвячені граматичній основі, сполучникам та знакам пунктуації, а інші слова, які використовуються в реченнях, не враховуються задля того, щоб схема залишалась універсальною. Однак, різноманіття варіантів таких схем досить велике, адже складні речення можуть істотно відрізнятися структурно й за сполучниками.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Н.6
Будуємо схему складного речення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися