Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Морфологічна схема слова присвячена докладному та точному розбору його структури. За допомогою схеми видно, де починається і де закінчується корінь, яким є закінчення того чи іншого слова, як виглядає префікс та скільки у слова суфіксів. У процесі виконання цього завдання дитина використовуватиме готову схему як критерій відбору слів. На екрані перед учнем міститься зображення такої схеми – нової для кожного наступного етапу. Для самостійних слів в українській мові неодмінною складовою є лише корінь. Деякі слова можуть не мати закінчення зовсім (йде мова про слова, які граматично не змінюються, наприклад, про прислівники), а можуть мати нульове, тобто не виражене закінчення. У слова може бути, а може й не бути префікса та суфікса в тій чи іншій конкретній формі. Тож і схема може змінюватись досить істотно. Під нею міститься кілька слів, які претендують на те, що їхня структура відповідає цій схемі. Однак, лише одне слово є таким. Учень аналізує кожне по черзі. Для цього дитина знаходить в опрацьованому слові кожну з частин, які зазначені на схемі. Якщо там є префікс, то префікс (будь-який) має бути й у слові, інакше воно не відповідає схемі. І так треба порівняти кожен структурний елемент слова. Коли дитина знаходить слово, що повністю підходить до схеми, то переносить його під неї, і після цього учень проходить на наступний етап завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій. Навколо схеми слова є кілька персонажів, які складають компанію дитині. Стиль їхнього зображення є досить цікавим, костюми змальовано деталізовано, тож, хоча вони не мають відношення безпосередньо до вивчення цієї мовної теми, візуальний ряд вони урізноманітнюють, і рухатись між рівнями з ними значно цікавіше, адже малюнки теж змінюються разом зі словами і схемами.

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.5
Добираємо слово відповідно до схеми
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися