Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Серед особливих та цікавих явищ лексики української мови варто згадати про пароніми. Якщо омоніми однакові за написанням і, за винятком омофонів, однакові й за звучанням при наявності різниці в лексичному значенні, то пароніми тільки схожі за написанням і звучанням. Пароніми теж різні за лексичним значенням слова, які використовуються в різних випадках, текстах тощо. Однак, той факт, що пароніми можуть відрізнятися лише однією літерою, але неодмінно відрізнятися хоча б так, є їхньою особливістю. Наприклад, слова «біліти» та «білити». Вони спільнокореневі, однак це не є багатозначне слово з різними морфемами. Це різні слова, адже їхні лексичні значення сильно відрізняються між собою. Відповідно, відрізняються і випадки їхнього використання.  У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься пояснювати значення паронімів, адже їхнє розуміння і є запорукою вдалого використання паронімів у мовленні, як і успішного проходження цієї теми в рамках шкільної програми навчання. На екрані перед учнем міститься пара визначень без термінів. Визначення подаються самі по собі, а от терміни, яким вони належать, є пропущеними. На їхньому місці містяться порожні ділянки. Ці терміни завжди і є паронімами. Варіанти цих слів перебувають під визначеннями. Учень порівнює їх та бачить, що дійсно між ними досить невелика різниця — буквально в одну літеру. За визначеннями зверху учень бачить, що ці слова зовсім різні лексично. Цікаво, що вони можуть навіть повʼязуватися з однією темою, адже ця невелика різниця між ними й характеризує пароніми, втілюючись у різних морфемах тощо. На новий етап до іншої пари таких слів дитина проходить тоді, коли вибирає правильні визначення для паронімів.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.14
Пояснюємо значення паронімів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися