Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Апостроф – досить специфічний, але дуже корисний і потрібний писемний символ, який використовується для фонетичного розділення. Звуки, між якими на письмі ставиться апостроф, не впливають один на одного. З цієї причини в українській мові апостроф використовується здебільшого для того, щоб позначити випадки, коли йотовані голосні не впливають на приголосні перед ними, а тому приголосні не помʼякшуються, а йотовані залишаються з двома звуками: «й» та голосним. У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься  правильно використовувати апостроф у правописі деяких слів. На екрані перед учнем міститься зображення слів, що розташовані у стовпчик. Вони розміщені на окремій робочій зоні, тоді як на іншій – персонаж, поряд з яким міститься поки що порожня робоча зона. Цей персонаж складає компанію дитині і посилює інтерактивний компонент завдання. Учень аналізує слова і бачить, що в кожному використано апостроф. Однак, серед всіх слів є кілька, де апостроф вжито помилково. Учень має вибрати ці слова та перемістити їх до порожньої робочої зони. Коли дитина це зробить, то пройде на новий етап завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій. Правила вживання апострофа досить специфічні і базуються здебільшого на традиціях вимови слів української мови та на природному її тяжінні до милозвучності. Для того, щоб перевірити правильність написання слів з апострофом і те, чи він взагалі потрібен у цьому слові, дитина має просто прочитати їх вголос. Якщо вимовити слово важко і воно просто неприємне на слух (як от слово «ллʼють»), то апостроф там, очевидно, зайвий. Крім того, дитина має памʼятати, що апостроф пишеться до голосної і після приголосної літер.

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.3
Правильно використовуємо апостроф
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися