Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Мʼякий знак – це буква українського алфавіту, яка не виражає на письмі жодного звуку, але означає зміну звучання інших звуків, а точніше – передає мʼякість приголосного, попереднього цьому символу. Здебільшого використання мʼякого знаку є досить простим і очевидним, однак, в українській мові зустрічаються випадки, коли вирішити, чи потрібний цей символ після тої чи іншої приголосної, буває нелегко. У процесі виконання цього завдання дитина опрацьовуватиме якраз такі випадки. На екрані перед учнем міститься зображення кількох таких слів, які розташовані у стовпчик. Всі різні лексично, а ще вони також можуть належати й до різних частин мови. Однак, у кожному слові є, як мінімум, один «ь», але випадок його вживання є досить специфічним. Наприклад, піднімаються питання про те, чи мʼякий знак використовується між двома приголосними, якщо після другої теж є «ь»;  або чи вживається мʼякий знак між двома приголосними, коли після другої – «і» або йотований голосний звук без апострофа. Для того, щоб розібратись з цими випадками, дитина має послідовно проаналізувати кожне слово по черзі. Якщо дитина не розуміє відразу, чи зайвим є у слові «ь», чи ні, то треба прочитати слово вголос, максимально чітко та виразно. Важливо, щоб дитина розуміла, як звучатиме слово, якщо мʼякий знак звідти забрати. Чи ускладниться його вимова, чи буде втрачена милозвучність? Якщо так, то мʼякий знак там не є зайвим, і використання його виправдане нормами фонетики української мови. Якщо ж приголосний звук, перед яким стоїть «ь», все ж є більш твердим, ніж мʼяким, і слово у випадку відсутності «ь» нічого не втратить, то цей знак є зайвим. На новий етап дитина пройде тоді, коли у порожню клітинку біля кожного слова перенесе червоний хрестик (що означає помилкове вживання «ь») чи зелену «галочку» (яка означає правильне написання слова).

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.5
Правильно використовуємо м'який знак
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися