Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Мʼякий знак – це символ, який використовується для позначення помʼякшення приголосного звуку, що міститься перед ним. Апостроф – символ, який застосовується для того, щоб розділити звуки, які мають вимовлятись ізольовано, тож в українській мові він використовується для того, щоб позначати випадки, коли йотовані голосні вимовляються як два звуки, без переходу «й» на попередній приголосний з його помʼякшенням. Тобто мʼякий знак помʼякшує приголосний, тоді як апостроф дозволяє йому зберегти свою твердість. Однак, хоча за метою застосування вони істотно відрізняються, все ж інколи бувають випадки, коли досить легко заплутатись, який з цих знаків варто використати. У процесі виконання цього завдання дитина розбиратиметься з такими випадками на практиці. На екрані перед учнем міститься зображення робочої зони, яка розділена на дві частини. У першу колонку треба внести слова, в яких вживається мʼякий знак, тоді як в другу – ті, де є апостроф. Колонки підписано відповідно. Слова для сортування знаходяться під робочою зоною. У кожному з цих слів те місце, де має бути мʼякий знак або апостроф, порожні. Дитина не має ставити ці символи. Досить і того, щоб перемістити всі ці слова по черзі до цих колонок відповідно до того, який знак має бути в порожнині. Для того, щоб зробити правильний вибір, дитина має прочитати ці слова. Якщо при читанні приголосний перед йотованою голосною зберігає твердість – необхідно ставити апостроф. Якщо ж приголосний помʼякшується, значить мʼякий знак використовується для того, щоб виконати це помʼякшення, залишивши голосний ізольованим. Коли дитина розсортує всі слова під робочою зоною, то пройде на новий етап вправи до іншого їхнього набору.

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.8
Розподіляємо слова, у яких потрібно вживати апостроф/м'який знак
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися