Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Іноді так трапляється, що зовні одні й ті самі явища виявляються наслідками зовсім різних причин. Це означає, що, хоча й виглядають вони однаково, характер кожного випадку свій, і знання цих особливостей робить знання теми більш повним. Це стосується і правопису, зокрема – явища подовження приголосних і їхнього збігу. Виглядає це однаково – дві приголосні поруч. Однак, подовження відбувається з фонетичних причин, тоді як збіг відбувається внаслідок того, що у двох сусідніх морфемах однакові літери, які стикаються разом, наприклад, корінь закінчується на ту ж букву, на яку починається суфікс, або  ж корінь починається на літеру, на яку закінчується префікс. У процесі виконання цього завдання дитина навчиться відрізняти один випадок від іншого. На екрані перед учнем містяться дві робочі зони, кожна з яких відповідає одному з цих випадків. Між ними – слова, які необхідно розприділити по цих робочих зонах. Учень для цього має виконати морфемний аналіз, послідовно вивчивши кожне слово. Якщо дві однакові літери знаходяться в рамках одної морфеми, то перед учнем – подовження, а от якщо вони знаходяться в двох різних морфемах, що межують між собою, то мова йде про збіг. Ця вправа дозволяє напрацювати вміння виконувати морфемний аналіз слів з більшою впевненістю завдяки отриманій практиці. Крім того, завдання ще й демонструє, наскільки різними можуть бути прості, на перший погляд, явища, що зустрічаються в українській мові. Також ця вправа корисна ще й у тому, що дозволяє дитині запамʼятати особливі випадки збігу та подовження, щоб не робити з ними помилок в майбутньому. Наприклад, завдяки цій вправі учень вже не напише ряд слів, які фонетично не здаються такими, що мають подовження, з однією літерою, адже знатиме про збіг приголосних у них.

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.7
Розподіляємо слова з подвоєнням та подовженням приголосних
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися