Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Тема складоподілу слів української мови є більше практичною, ніж теоретичною, адже успішність виконання цієї дії залежить більше від досвіду та практики. Теоретичні знання відносно мінімальні: треба памʼятати, що у складі обовʼязково має бути голосний звук, який передається відповідною буквою; що склад може бути відкритим або закритим в залежності від того, чи оточують цей голосний приголосні; що складоподіл відбувається як за морфемним принципом, так і за фонетичним. Знаючи це, залишається лише практикуватись, і ця вправа дає таку можливість. Замість того, щоб виконувати безкінечні вправи, де потрібно ділити на склади слова знову і знову, учню пропонується використати кількість складів у слові як критерій відбору. На екрані перед учнем міститься зображення ряду слів, які розташовані у стовпчик. Всі ці слова різні, всі вони відрізняються між собою лексично, граматично і морфемно, однак здається, ніби «розмір» у них більш-менш однаковий – це для того, щоб учню було складніше розібратись у кількості складів у кожному зі слів. Поряд з ними – робоча зона, поки що порожня. Над цією композицією міститься формулювання завдання, де вказується число складів, потрібне для відбору. Наприклад, на одному етапі треба відібрати всі слова з чотирма складами, тоді як на другому – відібрати слова, які містять два склади, не більше і не менше. Учень аналізує кожне слово по черзі, послідовно рахуючи склади у них. Знайшовши потрібне слово, що підходить під наданий критерій, дитина переносить його до робочої зони поруч. Коли школяр опрацює всі слова в рамках одного етапу, то пройде на новий рівень до іншого завдання та нового набору різноманітних слів. А для урізноманітнення візуального ряду кожен рівень супроводжується малюнком.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.5
Розрізняємо слова за кількістю складів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися