Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Закінчення – це морфема, що містить ядро граматичного значення слова, вказуючи на основні його ознаки, наприклад, на рід, число, відмінок для іменникових частин мови; на час, вид, особу – для дієслова. Закінчення у змінних частин мови є завжди. Навіть якщо певна словоформа не має закінчення, треба розуміти, що воно там є – просто невиражене, нульове. Наявність нульового закінчення означає потенційну можливість закінчення мати. Повна відсутність закінчення можлива для незмінних частин мови, наприклад, для прислівників. У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься розрізняти закінчення в словах. На екрані перед учнем міститься зображення кількох слів, які розташовано на одній сторінці розгорнутої книжки. На іншій сторінці – порожня поки що робоча зона, де мають з'явитися відповідні слова. Які? Ця сторінка відповідно підписана. Наприклад, на одному рівні треба додати на цю сторінку слова з нульовим закінченням (натискаючи на них). Тоді дитина послідовно аналізує кожне з наявних на іншій сторінці слів, знаходить корінь, суфікс та основу. Знайти закінчення досить просто: треба лише змінити слово граматично, залишивши його лексичне значення, але змінивши його ту чи іншу категорію. Наприклад, «стіл» є словом з нульовим закінченням, адже можна змінити слово за відмінком: форма цього ж слова в орудному відмінку виглядатиме як «столом». Звуки «і» та «о» просто чергуються, а от «-ом» є закінченням. Воно приєднується до основи. Оскільки у слова «стіл» немає вираженого закінчення, значить воно нульове. А от слово «прекрасно» відповідає на питання «як?», тож воно є прислівником, і не має ніякого закінчення. Коли дитина вибире слова з нульовим закінченням, вони з'являтимутся у переліку на сторінці справа, і тоді почнеться новий етап вправи.

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.10
Розрізняємо слова за закінченням
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися