Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Між спільнокореневими словами і формами слова є дуже важлива істотна різниця. Спільнокореневі слова є окремими, самодостатніми мовними одиницями. Вони можуть мати спільний корінь, але їхнє лексичне значення відрізняється, а відтак відмінним є і те, яку роль у мовленні вони грають. А от словоформи є лише буквально формами одного слова. Лексичне значення словоформ не тотожне і коливається лише помірно, адже змінюється значення граматичне. Вміти розрізняти словоформи та спільнокореневі слова дуже важливо, адже завдяки цьому учень навчиться орієнтуватись у слова та більш вільно з ними працювати. Це вміння і тренує надана вправа. На екрані перед дитиною міститься робоча зона з досить великою кількістю різноманітних слів. Всі вони відрізняються між собою, але водночас всі мають спільний корінь. Втім, деякі з них є формами одного слова, тоді як інші – окремі слова. Над ними міститься формулювання завдання, де вказується те, що необхідно знайти цього разу. Обʼєкт пошуків може змінюватись. Наприклад, на одному рівні треба знайти та виділити лише форми одного слова, тоді як на наступному треба буде відшукати спільнокореневі слова. Відрізнити їх не так вже й важко. Спільнокореневі слова відрізняються за лексичним значенням, що відображається на морфемному складі – у них різні суфікси, префікси, вони навіть можуть належати до різних частин мови, відповідаючи на різні питання та маючи різне значення. Форми одного слова відрізняються лише закінченнями і лише інколи – ще й суфіксами, а лексичне значення у них однакове, лише питання можуть бути різними, наприклад, при відмінюванні. На новий етап дитина пройде тоді, коли виділить всі слова, задані на цьому рівні.

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.4
Розрізняємо спільнокореневі слова та форми слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися