Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

 

Цей урок націлений на те, щоб п’ятикласник навчився легко орієнтуватися на префіксах «з-» та «с-» при утворенні нових дієслів із цими морфемами. Розібратися у тому, який префікс варто вживати у кожному конкретному випадку, досить просто: перед глухими приголосними «к, п, т, ф, х» (словесна формула «Кафе «Птах») пишемо «с-»: сповістити, сподобатися, сфото­графувати тощо. Перед усіма іншими приголосни­ми, незалежно від вимови, та го­лосними пишемо префікс «з-»: зцілити, зцідити, зсипати тощо. З метою досягнення милозвучності мовлення префікс «з-» може видозмінюватись на «зі-», «зо-», «зу-». Для того, щоб школяр міг легко запам’ятати ці правила, ми розробили урок «Утворюємо нові слова за допомогою префіксів». Коли дитина його розпочинає, перед нею з’являється картинка із двома дошками та дієсловами між ними. Кожна дошка має назву: «з-» або «с-», тобто префікси, із якими можна вживати дієслова. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб перенести слова на дошку з тим префіксом, з яким їх потрібно вживати. Після цього треба натиснути на кнопку «Готово». Якщо все виконано правильно, то школяр може перейти до наступного етапу.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.13
Утворюємо нові слова за допомогою префіксів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися