Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Досить важливою категорією для милозвучності української мови є саме зменшено-пестливі слова. Вони роблять нашу мову більш ніжною, милою, красивою та затишною. Якщо говорити про дитину, що вона «малесенька», замість «маленька», складається враження, наче це зовсім крихітка, немовля. Такі слова потрібні українцям для того, щоб виражати свою любов та тендітне ставлення. Створити подібні варіації звичних нам слів учню допоможе використання морфем, як-от суфіксів. Потрібно усвідомлювати, що існує цілий окремий сегмент суфіксів, які здатні перетворити звичайне слово на зменшено-пестливе. Серед таких можна зустріти -ечок [-єчок], -ечк(а) [-єчк(а)], -ечк(о) [-єчк(о)] тощо. 
   На екрані перед собою дитина побачить завдання, яке полягає у тому, щоб створити зі звичайних прикметників зменшено-пестливі за допомогою запропонованих суфіксів. Наприклад, на одному етапі уроку з прикметника “кислий” треба буде утворити “кисленький” та “ кислесенький”. Зробити це можна за допомогою запропонованих суфіксів -еньк- та -есеньк- . Школяр бачить початкове слово, морфеми, з якими треба працювати, аналізує їх, а потом просто вписує у порожнє поле вже нове слово. Ця вправа ще раз покаже дитині, як невеликі зміни у будові слова можуть надати йому нового семантичного відтінку. Після того, як завдання виконане правильно, учень може переходити на наступний етап до створення нових зменшено-пестливих форм прикметників. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.12
Утворюємо зменшено-пестливі слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися