Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Кличний відмінок — сьомий із семи можливих відмінків граматики української мови. Останнім він є не просто так: маючи досить вузьку специфікацію, кличний відмінок утворюється рідко, та не всі іменники його мають. Справа в тому, що використовується він лише з однією метою — у звертанні. Не слід недооцінювати його роль у спілкуванні. Кличний відмінок — древня граматична форма словʼянських слів. Деякі мови, наприклад, російська, втратили цей відмінок як норму, хоча зберегли в окремих словах. А от для української мови він залишається типовим, розповсюдженим і актуальним, у чому пересвідчиться дитина в процесі виконання цього завдання. На екрані перед школярем міститься зображення поки що порожньої робочої зони, яка виглядає як мольберт художника. Сам він стоїть поруч. Наявність цього героя посилює інтерактивний елемент завдання. Між персонажем і його мольбертом — кілька тюбиків із фарбою різною кольору, і на кожній — інше слово в кличному відмінку або ж у іншій відмінковій формі. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає в тому, щоби перенести до робочої зони слова в кличному відмінку. На відміну від інших відмінків, кличний не має свого питання. Орієнтуватися треба на мету використання. «Петро» є формою називного відмінка, тоді як «Петре» є формою відмінка кличного. Ця форма властива не лише для власних назв і слів, що називають живих істот. Наприклад, є слова «країно», «надіє» тощо. Учень аналізує форму з погляду того, чи підходить вона для звертання, після чого переносить усі іменники в кличному відмінку до робочої зони. Далі школяр проходить на наступний етап завдання до іншого набору слів. Механіка завдання залишається такою ж, але різноманіття іменників та форм робить вправу більш цікавою.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.16
Вибираємо форми кличного відмінка іменників
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися