Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Наголошеним вважається не лише голосний звук, а й весь склад, до якого він належить. Взагалі роль наголосу у мові досить значна. Іноді навіть сенс слова залежить від того, куди падає наголос у цьому конкретному випадку. Отже у ході виконання цього завдання дитина водночас опрацьовуватиме тему наголосу і складоподілу. На екрані перед учнем на кожному етапі міститься новий набір слів. Всі вони розділені на склади. Цей розділ виконано правильно, тож перевіряти його та шукати помилки, як в одному з попередніх завдань, не доведеться. Натомість учню пропонується обрати наголошений склад у кожному слові. Дитина аналізує складоподіл, читає слово (якщо потрібно, то вголос), після чого виділяє потрібний склад, який інтонаційно виділяється. Коли дитина це зробить з усіма словами на етапі, то пройде на новий рівень завдання, де треба буде опрацювати вже інші випадки словоподілу. Якщо при виконанні попередньої вправи учень на одному рівні стикався лише з одним, хай і складним, випадком наголошення слова, то цього разу в рамках одного етапу школяр працюватиме з чотирма словами. Таке збільшення обʼєму роботи має дати дитині можливість звикнути до роботи з наголосом, а головне – зробити її, цю роботу, більш свідомою, адже наголос кожен мовець ставить завжди, навіть якщо ця тема для нього невідома взагалі. Це природній механізм мовлення, і свідоме користування ним робить розуміння теми наголосу більш повним і позитивно впливає на мовні навички загалом. Теоретичний багаж теми наголосу невеликий, але важливо, що в майбутньому дитина вже не буде робити особливих помилок при наголошенні складів завдяки виконанню цього практичного завдання.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.4
Вибираємо наголошений склад
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися