Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Словниковий запас української мови не лише різноманітний і великий (сягає кількох сотень тисяч мовних одиниць), а й систематизований. Для майже кожного предмета, явища, дії, стану, ознаки є своє слово, своя назва. Однак, слова далеко не завжди творяться за допомогою унікальних коренів. Часто береться вже існуючий корінь, і вже до нього додається ще одна або й кілька морфем. Вони настільки змінюють первинне лексичне значення слова, що воно стає окремою мовною одиницею, а не просто словоформою. Так відбувається творення спільнокореневих слів з різним лексичним і, часто, з різним граматичним значенням. У процесі виконання цього завдання, котре відкриває відповідну тему, дитина тренуватиметься у словотворі за допомогою таких морфем. На екрані перед учнем міститься пара слів – нова для кожного наступного етапу. Друге слово – похідне від першого. Дитина може переконатись у цьому, виконавши досить простий, навіть поверхневий аналіз. Необхідно вказати, за допомогою додавання якої морфеми відбувся словотвір. Дитина знаходить спільний корінь і бачить, яка морфема до нього приєдналась – префікс (він стоїть до кореня) або суфікс (який стоїть після нього). Коли дитина натискає на відповідний символ під парою слів, то залишається лише виділити літери, що входять до цієї морфеми. Після цього школяр проходить на новий етап завдання, де треба буде опрацювати іншу пару слів. Перше завжди є орієнтиром для другого, але воно може і заплутати, адже й воно має свої додаткові морфеми, крім кореня. Способи словотвору за допомогою морфем можуть бути різні: префіксальний, суфіксальний та префіксально-суфіксальний. Назва відображає те, яка морфема бере участь у словотворі.

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.1
Визначаємо частину, яка утворила нове слово
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися