Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

В української мови є кілька досить важливих та зручних рис, зокрема, одну й ту саму інформацію можна передати кількома способами, наприклад, словосполученням і одним словом. Мовець сам вибирає, чи використати більш масивну конструкцію, чи скористатися можливістю зробити мову більш лаконічною. У процесі виконання цього завдання дитина отримає досвід, завдяки якому цей вибір можна буде робити більш вільно. На екрані перед учнем міститься словосполучення – нове для кожного наступного етапу завдання. Сенс цієї словесної конструкції цілком можна передати й одним словом, де до кореня приєднується специфічний префікс, який надає слову іншого відтінку значення. На вибір надається пара слів. Вони мають однаковий корінь, але різні префікси, при чому відмінність може бути лише в одній літері, однак, ця відмінність залишається визначальною, адже у слів в результаті наявності різних префіксів й різні значення. Учень має вибрати те слово, яке є смисловим еквівалентом цілій фразі завдяки потрібному і правильно вжитому префіксу. Коли школяр робить свій вибір, то проходить на новий етап завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій. Випадок заміни словосполучення словом буде іншим, але на кожному етапі головним способом для цієї заміни залишається використання правильно префіксу. Водночас цікавим є й сюжетне оформлення вправи. Словосполучення подається на одній робочій зоні, і його ніби представляє перший персонаж. Другий пропонує два слова, яким можна це словосполучення замінити. Тобто дитина допомагає цьому герою вибрати з-поміж двох варіантів, а це посилює інтерактивну складову завдання і перетворює його на цікаву й навіть сюжетну гру.

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.3
Замінюємо словосполучення словами з префіксами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися