Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

 

Наголос у словах української мови є властивістю частини слова — складу. Дуже часто у дітей та дорослих виникають проблеми з правильним вживанням наголосу, бо в процесі спілкування ми чуємо неправильний наголос слів, а згодом і самі починаємо вимовляти деякі слова неправильно. Окрім того, наголосу в українській мові властива рухомість — можлива зміна наголосу при відмінюванні слова. Ситуацію також ускладнює відсутність чітких правил щодо формування наголосу та велика кількість винятків.Тому й не дивно, що наголошення слів для українців стає однією із найскладніших тем. Це означає, що вчити наголос потрібно із самого малечку, аби у пам’яті відкладалися виключно правильно наголошені слова. Урок «Змінюємо значення слова за допомогою наголосу» покаже учню, що одне слово може мати декілька варіацій наголошування складів. Дитина зможе створити з одного слова два значення, якщо правильно перенесе наголос. Наприклад, слово «Атлас» (карта світу) отримує зовсім інший контекст, якщо наголос перенести на другий склад — «атлАс». Під час проходження вправи школяр бачить перед собою одне й те ж слово, написане два рази. Одне — із наголосом, а інше потребує наголошення. Якщо дитина правильно перенесе наголос, то отримає слово із зовсім іншим лексичним значенням. Для того, щоб працювати було легше, біля завдання є підказка. Вона говорить про контекст нового слова, що утвориться завдяки зміні наголосу. Завдяки цьому уроку учень побачить, скільки в українській мові є слів, які мають однакове написання та зовсім різне лексичне значення.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.7
Змінюємо значення слова за допомогою наголосу
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися