Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

 

Складні слова, що містять два корені або дві основи, можуть використовуватися з різними цілями. Дитині може здатися, що такі слова здебільшого мають розширювати формулювання тої чи іншої думки та робити мовлення більш докладним, ніж звичайні слова. Однак іноді складні мовні одиниці навпаки — скорочують цілі фрази, містячи в собі словосполучення. Такі слова називаються складноскороченими, і ця вправа знайомить учня з ними та з правилами їх утворення. На екрані перед учнем міститься словосполучення, елементи якого можна поєднати в одне-єдине слово. Каркас для нього є поряд, і дитина має зрозуміти, як поєднати два кореня, скоротивши решту морфем: які суфікси або префікси треба забрати, як корені можна пов’язати тощо. Наприклад, словосполучення «авіаційна база» можна скоротити до одного слова, залишивши лише корінь від першого та корінь і суфікс від другого, щоб утворилося слово «авіабаза», яке пишеться разом. Слова подаються на фоні ілюстрацій, що зображують те, про що йдеться на конкретному етапі завдання.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.8
Утворюємо складноскорочені слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися