Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

 

    Цей урок тренуватиме вміння учня правильно вживати іменники другої відміни в родовому відмінку.

    Іменники II відміни чоловічого роду в родовому відмінку однини (кого? чого?) можуть мати закінчення -а(-я) або -у (-ю). Вживання того чи іншого закінчення залежить від значення іменника. За цією категорією вони поділяються на назви чітко та назви нечітко окреслених предметів і понять. До першої групи належать назви істот, охоплювані зором речі, частин тіла, днів тижня та місяців, назви населених пунктів, різних мір, наукові терміни. Саме такі слова зазвичай мають закінчення -а(-я) (клен-клена, син-сина). Всі інші іменники чоловічого роду ІІ відміни мають закінчення -у(-ю).

    На екрані дитина бачить планшет з трьома рядками слів. Всі вони – іменники ІІ відміни чоловічого роду. Учень має подумки поставити всі слова у родовий відмінок і вибрати той рядок, де всі три слова мають в цьому відмінку закінчення -а(-я). Дитина повинна натиснути на потрібний рядок, і програма одразу прийме відповідь.

     Під час виконання цього завдання учень вдосконалить вміння правильно вживати в родовому відмінку слова чоловічого роду ІІ відміни, бо воно є одним з чинників, який формує грамотність і досконале знання української мови.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.7
Вибираємо іменникіи із закінченнями -а (-я) в родовому відмінку
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися