Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Під час виконання цього уроку учень тренуватиметься правильно вживати іменники ІІ відміни в родовому відмінку.

    Іменники II відміни чоловічого роду в родовому відмінку однини (кого? чого?) можуть мати закінчення -а(-я) або -у (-ю). Вживання того чи іншого закінчення залежить від значення іменника. За цією категорією вони поділяються на назви чітко та назви нечітко окреслених предметів і понять. До другої групи належать назви предметів, які не охоплюються зором,

не мають певних меж, назви великих споруд,  територій, збірні назви, назви речовин, явищ, дій, станів, абстрактних понять тощо (горох – гороху, грім – грому). Всі інші іменники чоловічого роду ІІ відміни мають закінчення -а(-я).

    На екрані дитина бачить ілюстрацію з трьома рядками слів. Всі вони є іменниками ІІ відміни чоловічого роду. Учень має подумки поставити всі слова у родовий відмінок і вибрати той рядок, де всі три слова мають в цьому відмінку закінчення -у(-ю). Дитина повинна натиснути на потрібний рядок, і програма одразу прийме відповідь.

    Виконуючи всі завдання цього уроку, учень вдосконалить вміння правильно вживати в родовому відмінку слова чоловічого роду ІІ відміни, тренуватиме уважність і вміння аналізувати мовні явища.

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.8
Вибираємо іменники із закінченнями -у (-ю) в родовому відмінку
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися