Подовження приголосних — одне з кількох специфічних явищ в українській мові, що виникає за певних обставин, наприклад, під час вживання іменників жіночого роду в орудному відмінку. Саме на тренування навичок правильного вживання таких іменників і спрямовані завдання цього уроку.
На екрані перед учнем знаходиться планшет, в якому наведено пари слів, розташованих у три ряди. Учень, аналізуючи кожне слово по черзі, має обрати рядок, у якому всі іменники в орудному відмінку мають подовження приголосних, і натиснути на нього. Після цього одразу з’явиться наступне завдання.
Виконуючи послідовно всі етапи цього уроку дитина покращує знання з даної теми, запам’ятовує випадки подовження приголосних, а також розширює свій словниковий запас.
Учень/учениця:
- визначає та/або уточнює значення невідомих і багатозначних слів та фраз у текстах, вміє вибирати влучний з декількох варіантів;
- узагальнює або конкретизує поняття і значення, добирає влучні слова і фрази, щоб досягнути потрібного ефекту;
- використовує контекст як підказку про значення слова або фрази;
- використовує загальноприйняті грецькі або латинські афікси та корені як підказки про значення слова;
- користується довідковими матеріалами, як друкованими, так і цифровими, щоб визначити чи уточнити точний зміст слова або його частину мови.