Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

У реченні мовець може по-різному використовувати чужі слова. Пряма мова — це спосіб їх прямої передачі без будь-яких змін. Також буває й непряма мова. Це коли автор речення використовує чужі слова, але змінюючи їхню форму, залишає лише зміст. Відрізнити пряму й непряму мову можна за двома ознаками. По-перше, пунктуаційно вони відрізняються. Пряма мова є реченням, що містяться всередині іншого речення, тому й потрібні лапки, двокрапка або тире для відокремлення цих різних структурних частин. Речення з непрямою мовою цілісне, там може використовуватися хіба що кома, щоби показати наявність кількох граматичних основ (бо такі речення часто є складними). По-друге, ці речення відрізняються й на змістовному рівні, бо, використовуючи непряму мову, автор речення ніби просто вільно переказує чужі слова, тоді як у реченні з прямою мовою він їх цитує. Перед дитиною на кожному рівні міститься пара речень, які є однаковими за змістом, але одне має пряму мову, тоді як інше — непряму. Школяр вибирає потрібне для цього етапу речення, звертаючи увагу на пунктуаційні знаки і вже потім — на відтінки змісту.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Р.8
Визначаємо пряму або непряму мову
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися