Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Для того, щоб ознайомитись з реальним багатством української мови та тих способів вираження думок й почуттів, які вона пропонує, варто звернутись до як можна більш різних форм подачі інформації, в тому числі – і до коротких віршиків під назвою сенкан. Він представляє з себе короткий, буквально на пʼять рядків віршик. Власне, назва «сенкан» і перекладається з французької як «пʼять». Перший рядок складається лише з одного слова і означає тему віршика. Другий рядок – це пара прикметників, що описують слово-тему. Третій рядок відповідно є дією, що повʼязана з темою. Там здебільшого знаходяться дієслова у кількості трьох слів. Четвертий рядок складається з чотирьох слів і виражає ставлення до теми сенкану. Нарешті, пʼятий рядок – слово-синонім теми, складається він лише з одного слова і є своєрідним висновком або підсумком. Таким чином сенкан є дуже лаконічним і водночас образним способом використання значення слів. Така віршова форма дозволяє грати зі словом і в той же час виражати суть названої теми і описувати ставлення автору сенкану до неї.

    Перед учнем міститься зображення такого сенкану – нового для кожного етапу завдання. Робота проводиться з синонімією: останній рядок завжди порожній, і дитині пропонується з-поміж кількох варіантів відповіді знайти той один, яке є синонімом до теми, її підсумком. Школяр читає сенкан, послідовно, рядок за рядком.  З кожною строчкою число слів збільшується відповідно з порядком рядка: у другій два, у третій три, у четвертій – чотири. Але пʼятий рядок знову різко обривається одним словом – і учень має зрозуміти, який синонім слід вибрати.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.13
Доповнюємо сенкан
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися