Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Більшість словосполучень, з якими знайомиться дитина у ході навчання, має лише два слова, які поєднуються в єдину синтаксичну структуру. Однак, це – не обовʼязкова норма. Насправді, правила української мови цілком допускають наявність у словосполученнях більшого числа слів, і у ході виконання даного завдання учень тренуватиметься доповнювати словосполучення третім словом, яке є невідʼємною частиною його смислової і граматичної структури.

    На екрані розміщено зображення неповного такого словосполучення. У ньому є в наявності два слова з трьох. Під ним є кілька варіантів останнього. Учень має вибрати правильний, після чого той стає на своє місце у структуру словосполучення, завершуючи його. При цьому граматично всі варіанти тотожні. Єдиний критерій для вибору – лексичне значення кожного слова. Про що це говорить? Справа в тому, що словосполучення, які мають три слова в своїй структурі, використовуються як сталі вирази, тож за двома наявними цілком можна визначити третє, просто розуміючи, про що йде мова. Скажімо, словосполучення «людина похилого віку» не може бути вжитим без першого слова, адже воно просто втрачає сенс, а замінити слово «людина» на інше не вийде, тому що словосполучення не матиме правильного значення.

    Отже, завдяки виконанню даного завдання школяр дізнається про те, наскільки цілісним є словосполученням, наскільки тісно повʼязані між собою його елементи. Крім того, учень розширює власний словниковий запас словосполученнями-виразами, які є досить вживаними в українській мові.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Р.6
Доповнюємо словосполучення третім словом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися