Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Звертання – це те, як мовець називає того, до кого він говорить. Відповідно, не завжди звертанням є обовʼязково іменник, однак, переважно це так і є, адже саме іменники називають предмети, явища та істот, в тому числі іменником є будь-яке імʼя людини. При звертанні за допомогою іменника той приймає форму кличного відмінку. Це особлива відмінкова форма, яка збереглась в українській мові з прадавніх часів і є вузькоспеціалізованою, тобто використовується вона виключно для звертання. Як й інші граматичні категорії слів, звертання виражається у закінченні. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься ставити правильне закінчення у звертаннях.

    На екрані перед учнем міститься нове для кожного наступного етапу речення. Воно містить звертання, однак це слово завжди є неповним: на місці останньої морфеми, тобто закінчення, знаходиться порожня клітинка. Мета школяра полягає у тому, щоб заповнити її вставивши закінчення кличного відмінку. При цьому на фоні речення є малюнок, котрий зображує персонажа, до якого звертається умовний автор речення.

    Ця ілюстрація грає більш значну роль, ніж просто супроводження тексту візуальними образами. На картинці зображено обʼєкт звертання, тож школяру простіше зрозуміти, ким для автора цього речення приходиться ця людина. Учень, користуючись знанням відмінкових форм та власним мовним досвідом вставляє потрібну морфему у порожню клітинку – і проходить на новий етап завдання.  Там буде інша ситуація та новий персонаж, до якого звертаються.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
О.5
Дописуємо закінчення у звертанні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися