Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    У одного слова завжди може бути лише один наголос, адже не можна, скажімо, промовити слово «ведмідь», однаково наголошуючи всі голосні звуки – один з них обовʼязково виділятиметься серед інших. При цьому є випадки, коли в залежності від ситуації наголос може зміститись. Існують так звані слова з подвійним наголосом – тобто такі, для яких норми й правила української мови допускають зміщення наголосу з одного складу на інший. Однак, незалежно від того, як це слово промовляти, воно свого лексичного значення не змінює. Інший випадок – це омографи. В українській мові існує явище омонімії. Це коли слова різні за значенням, але однакові за написанням. Є особливі форми омонімії, зокрема і згадана омографія. Такі слова пишуться однаково, але відрізняються за звучанням, тобто за наголосом. Варто зазначити, що омографів в українській мові дуже мало з причини однозначності правопису, різноманіття форм та тому, що писемне мовлення майже тотожне усному. Однак, деякі слова цього виду все ж є, і ця вправа присвячена саме їхньому вивченню.

    На екрані перед учнем міститься зображення стрільця, перед яким є дві мішені. На обох слова, які мають однакові літери. Проте ці слова по-різному наголошені і мають різне значення, як ото «замок» з наголосом на «а», тобто фортеця, та «замок» з наголосом на «о», тобто засіб для закриття чогось на ключ. Стрілець думає про щось. Школяр бачить, який образ малює фантазія героя, і має направити його стрілу саме на ту мішень, яка містить слово, що називає задуманий предмет.

    Таким чином, дитина допомагає стрільцю, в чому і втілюється ігровий аспект завдання. Водночас учень вивчає випадки омографії в українській мові і запамʼятовує значення слів цього типу в залежності від наголосу. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Є.10
Гра "Стріляємо із лука"
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися