Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Ця вправа, маючи істотний ігровий акцент, пропонує дитині закріпити знання про наголос та вміння ставити його у різних словах.

    На екрані перед учнем міститься кілька слів, які розташовані одне під іншим. Всі вони різні за лексичним значенням, також різним у них є й буквений склад. При цьому всі слова й неповні – завжди бракує однієї літери. Так ось, вся родзинка цього ряду слів у цій літері. По-перше, вона для даних слів спільна (і здебільшого єдина спільна), по-друге, вона завжди є наголошеною. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб визначити, що це за літера і, вписавши її, відгадати разом всі слова, доповнивши їх. Окремо поряд з рядом слів стоїть персонаж, в руках якого знаходиться порожній аркуш. Туди слід дану літеру вписати окремо. Коли учень все це зробить, то пройде на наступний етап вправи до аналогічного завдання. Таким чином ця вправа перетворюється на гру, під час якої дитина відгадує слова, використовуючи спільну наголошену голосну як критерій для підбору. Завдяки цій підказці і відгадати слова стає простіше, адже голосних не так вже й багато. Однак, це лише верхній шар значення завдання.

    Окрім явного акценту на ігровій складовій, ця вправа також допомагає відчути певні закономірності у наголошенні слів в українській мові. Справа в тому, що чітких правил по цій темі, які б однозначно вирішували питання наголосу для всіх слів, нема. Однак, завдяки мовній практиці можна зрозуміти, де саме в тому чи іншому випадку ставиться наголос. Ця вправа дає таку можливість саме за рахунок роботи зі словами, що однаково наголошуються (хоча вони різні самі по собі) та мають одну спільну букву.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Є.9
Гра "Відгадуємо наголошений склад"
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися