Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Перенос слів між рядками не обовʼязково означає саме морфемний перенос. Якщо корінь або інша морфема великі і містять у собі кілька складів, то їх можна розділити – правила переносу це допускають. Однак, все ж значно краще, якщо вдається виконати саме по морфемний перенос, наприклад, залишивши на попередньому рядку префікс, а перенісши корінь та все інше. Це можливо, звісно, тільки у випадках, коли префікс сам по собі містить цілий склад, адже префікси типу «з-» та «с-», звісно, не переносяться.

    У ході виконання цього завдання дитина саме на прикладі префіксів ознайомиться із практикою морфемного переносу слів. На екрані перед учнем на кожному етапі міститься зображення певного слова. Воно поділено на дві частини символом переносу, тобто за допомогою дефісу, який має знаходитись між префіксом та коренем. Школяр аналізує слово та вирішує, чи дійсно на своєму місці знаходиться знак переносу. Поряд зі словом є два герої, кожен з яких тримає свій символ: один означає, що перенесено правильно, інший – що ні. Учень ж натискає на один з варіантів, відповідно до випадку. 

    Виконуючи це завдання, дитина на практиці використовує те, чому навчилась, вивчаючи морфемний склад слова, а саме – вміння розділяти префікс та корінь. Кожного разу учень має визначити корінь слова, щоб знайти, де закінчується префікс. Крім того, у виконанні цього завдання учню допоможе і його досвід, адже з великою кількістю префіксів, властивих українській мові, він уже знайомий.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Е.5
Переносимо префікси
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися