Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Дієсловам притаманною є централізація лексичного значення у корені, при чому інші морфеми, які до нього додаються, як то префікси та суфікси, можуть досить сильно це значення підкорегувати, змінивши початкове аж до рівня створення нового слова. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься розбирати слова, що, маючи спільний корінь, означають різні дії та стани предметів, адже належать саме до дієслів.

    На екрані перед учнем на кожному етапі міститься зображення кількох дієслів, що розташовані у стовпчик. Поряд з ними – тлумачення їхнього лексичного значення. Однак тлумачення знаходяться в хаотичному порядку, і завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб поєднати їх зі «своїми» дієсловами, тобто з тими, які вони правильно описують. Всі дієслова є спільнокореневими, однак додаткові морфеми істотно змінюють їхнє первинне значення. Тож за описом може стати зрозумілим, що наявність різних префіксів перетворює пару спільнокореневих дієслів практично на антоніми. Проаналізувати ці морфеми та їх вплив на значення дієслів – ось справжнє завдання школяра. Учень переміщує дієслова до відповідних тлумачень – і проходить на наступний етап вправи. Кожен супроводжується ще й ілюстраціями, які тематично повʼязані з тим, що ці дієслова називають.

     Цікаво, що дієслова не лише спільнокореневі, а й, частіше за все, відрізняються лише однією морфемою, тож вплив складу слова на його лексичне значення недооцінювати не можна. Виконання вправи є простим, а от значення для розуміння дієслівного морфемного складу – грає важливу роль.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
М.7
Пояснюємо значення дієслів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися