Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Як вже знає дитина, в українські мові наголос може бути на різних складах. Існують певні принципи наголошення, але вони стосуються окремих видів слів. Скажімо, досить часто наголошується постфікс «ся», наприклад, в словах «робиться», «колеться», «переноситься» саме він під наголосом. Однак, тут же можна згадати «світиться», де наголос падає на перший склад – тож встановити загальні правила для наголосу досить складно. І це добре, адже наголошення підкорюється лише одному принципу – прагненню української мови до більшої милозвучності. Відтак наголос вгадується в більшості випадків суто інстинктивно, і для того, щоб робити це більш впевнено, все, що потрібно, це практика.

    У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься розподіляти різні слова за наголосом. На екрані перед учнем міститься зображення кількох слів, які знаходяться у стовпчику. По боках від нього – дві робочі групи. Над ними міститься формулювання завдання, де вказано, які саме слова треба перемістити в ліву зону, а які – в праву. Наприклад, до правої зони слід перемістити слова, в яких наголос падає на перший склад, а до другої групи належать слова, в яких наголошеним є третій склад. Учень по черзі читає слова (якщо потрібно, то вголос), після чого переносить їх до відповідних зон. Коли школяр розподілить всі слова групи, то пройде на наступний етап завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій, однак з певними змінами. Слова у стовпчику будуть іншими, але також зміниться і критерій підбору до кожної із зон. Таке різноманіття, а також різні малюнки, які супроводжуються кожен рівень вправи, посилюють цікавість школяра до виконання даного завдання.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Є.3
Розподіляємо слова за наголосом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися