Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Попри те, що тема переносу слів є суто практичною і відносно простою, вона є надзвичайно важливою для грамотного писемного мовлення дитини, тож їй не дарма приділяється особлива увага, в тому числі і у цій вправі. Адже серед слів в українській мові є й такі, котрих переносити не можна взагалі, і у процесіі виконання цього завдання школяр тренуватиметься визначати їх та знаходити з-поміж інших.

    На екрані перед учнем міститься зображення речення – нового для кожного наступного етапу вправи. Воно супроводжується багатоелементним малюнком, який ніби обрамляє текст, ілюструючи його. У ньому є кілька зовсім різних за морфемним складом та кількістю букв слів. Деякі з них можна переносити, однак серед них є як мінімум одне слово, котре переносити не можна. Учень має знайти такі слова та виділити їх. Загалом знайти їх дуже просто. Це односкладові та короткі слова. Справа в тому, що на різних строках має бути хоча б по одному складу від слова, яке переносять. Відповідно «ніч», «біль», «йод» та інші подібні слова переносити не можна.

    Складність цієї вправи проявляється у тому, що школяр більше не бачить місця для переносу у словах, як це було в попередніх завданнях. Натомість учень має сам уявити всі можливі способи переносу кожного слова в реченні. З іншого боку, у цій конструкції майже не буде дійсно складних випадків, і загальне правило про перенос по складам працює без винятків. Тож з часом, рухаючись між рівнями, учень буде все більш і більш впевненим у знаходженні слів, які не можна переносити, і зможе визначати їх з першого погляду. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Е.4
Шукаємо слова, які не можна переносити
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися