Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Синонімія – досить розповсюджене явище в українській мові, яке водночас дозволяє як грати з відтінками значень різних слів, так і боротися з невиправданим повторенням за рахунок заміни вже вжитого слова іншим, близьким до нього за значенням. Синонімія виражається у наявності близького лексичного значення слів, які за написанням, звучанням, морфемним складом та походженням зовсім не схожі. При цьому синонімія може бути різною – абсолютною та відносною. Абсолютні синоніми можуть заміняти один одного завжди, незалежно від контексту, і вони мають фактично тотожні значення. Відносні синоніми лише частково наближуються за значенням одне до одного, тож замінити одне таке слово іншим можна лише в залежності від контексту.

    У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься працювати з синонімами в контексті різних речень. На екрані перед учнем міститься зображення пари речень, які обʼєднані в короткий текст, тобто вони мають між собою певний звʼязок. Або ж – одне досить велике речення. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб прочитати ці речення та вибрати в них слова-синоніми, тобто слова, які є близькі за значенням. Для цього дитина уважно читає речення та завдяки смисловим звʼязкам між мовними одиницями в ньому знаходить синоніми. Таким чином, школяр вчиться працювати зі словами, які близькі за значенням саме на практиці, тобто у повідомленні. Він бачить мету їх використання – зробити текст максимально різноманітним, не допустити тавтології. Коли учень виділяє відповідні слова в реченні або в реченнях, то проходить на новий етап завдання до іншого короткого повідомлення. Там на нього чекатиме нова пара слів, які слід відшукати.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.7
Шукаємо синоніми в реченні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися