Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Наголос є явищем, яке більше стосується саме усного мовлення, а не писемного. Втім, не присвятити цій темі уваги було б великою помилкою, адже фактично будь-яке слово має свій наголос, і при цьому зустрічаються випадки, коли саме він визначає конкретне лексичне значення мовної одиниці. Ця вправа відкриває низку завдань, які присвячені вивченню теми наголосу. Формат її виконання вельми простий: у ході переміщення з рівня на рівень, дитина тренуватиметься ставити правильний наголос у слові.

    На екрані на кожному етапі перед школярем міститься зображення лише одного слова. Наголос – це інтонаційне виділення одного із складів, а точніше – одного із голосних звуків, що входять до складу слова. У кожному слові наголос лише один. Голосний звук під наголосом вимовляється трохи більш голосно, іноді – більш протяжно. При цьому наголос є явищем абсолютно природнім – досить важко, фактично неможливо, вимовити слово, не виділяючи жодної голосної, адже так влаштоване усне мовлення.

    Отже, аналізуючи слово, яке зображено на екрані, дитина має просто правильно його прочитати, щоб зрозуміти, на який склад, себто на яку голосну літеру ставити наголос. Той на письмі виражається у вигляді косої риски над голосною. Коли дитина ставить наголос правильно, то проходить на наступний етап завдання до аналогічного випадку.  Виконуючи вправу, учень має «приміряти» наголос на всі склади слова, щоб вибрати правильний, якщо досі він це слово не використовував. Однак, майже завжди інстинктивне розуміння мови та тяжіння до милозвучності не дозволяють допустити помилки.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Є.1
Ставимо наголос у слові
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися