Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Деякі слова здатні переходити з однієї частини мови в іншу. Наприклад, цілком можливо від прикметника утворити іменник або від іменника дієслово. Не завжди, але це цілком можливо. Виконується таке перетворення за допомогою зміни того, що означає слово. Наприклад, якщо початкове слово означає якість предмету, то за допомогою морфемних змін (відняти прикметниковий суфікс та закінчення, додати іменникові) можна перетворити його на слово, котре називає обʼєкт чи предмет, тобто на іменник. У ході виконання даного завдання дитина практикуватиметься саме в цьому.

    На екрані перед учнем міститься зображення пари слів. Вони спільнокореневі, однак мають належати різним частинам мови. Перше слово є закінченим, і учень бачить, чому саме воно належить до тої чи іншої частини мови, адже поруч з ним знаходиться питання, на яке це слово відповідає: «який?» для прикметника, «що робить?» для дієслова, «скільки?» для числівника тощо. По іншу сторону тире знаходиться незавершене слово з тим же коренем, яке слід перетворити на іменник, додавши у порожню область після кореня відповідне закінчення або суфікс. На те, що це слово має бути іменником, вказує не лише завдання, формулювання якого знаходиться над малюнком, а й питання "хто?", або "що?", котре знаходиться поряд зі словом. Це питання є підказкою, адже саме відповідаючи на нього дитина й вибирає морфему, котра перетворить незакінчене слово саме на іменник. Первинне та похідне слова супроводжуються малюнками, і на кожному етапі як пара слів для опрацювання, так й ілюстрації нові.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
И.6
Утворюємо іменники
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися