Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Здебільшого число є тією граматичною категорією, яка має лише дві форми в іменниках: форму множини та однини. При цьому іменники у більшості своїй здатні змінюватись за числом, переходячи з однини в множину і навпаки просто зі зміною закінчення і, інколи, суфікса. Однина називає предмет, який є в наявності сам-один, тоді як множина виражає будь-яку іншу кількість цих обʼєктів: чи пʼять, чи пʼятдесят – не важливо. Однак, у цьому правилі є виключення, зокрема, так звані збірні іменники. Збірне число не є одниною або множиною у звичайному розумінні. Натомість такі іменники називаються сукупність обʼєктів обговорення, яких хоч і кілька, але сприймаються вони як одне ціле. Збірні іменники отримують цю граматичну категорію завдяки приєднанню до кореня специфічних суфіксів, і у ході виконання даного завдання дитина тренуватиметься робити перетворення.

    На екрані перед учнем міститься зображення кореня слова, в якому зосереджено ядро лексичного значення. Під ним міститься кілька суфіксів, кожен з яких додає свого відтінку до лексичного значення кореня, а головне – впливає на слово граматично. Серед них є один, який перетворює цю мовну одиницю на іменник у збірному числі. Завдання, яке ставиться перед школярем, полягає у тому, щоб вибрати, який саме суфікс підійде для цього. Він по черзі підставляє до кореня кожен варіант і залишає потрібний. Після цього проходить на наступний етап.

    Іменників у збірному числі в українській мові не так вже й багато, тож, оскільки школяр опрацьовуватиме по одному на рівень, дитина ознайомиться з більшістю з них завдяки цій вправі. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
І.3
Утворюємо збірні іменники
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися