Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Робота з синонімами та антонімами є не такою і простою, адже дитині доводиться зосереджуватись на відтінках лексичного значення таких слів, що вимагає досить хорошого їх розуміння.

    У ході виконання цього завдання дитина аналізуватиме помилки, які можуть бути допущені у роботі з лексичним значенням слів, зокрема – у підборі антонімів та синонімів. До цього моменту школяр вже встиг не один раз попрацювати над виправленням чужих помилок. Такий формат роботи для учня завжди є приємним, адже він має нагоду уявити себе вчителем, який не сам працює, а перевіряє результати чужої праці. Хоча очевидно, що для перевірки виконаної вправи необхідним є більш впевнене володіння спеціальними навичками, котрі ця вправа тренує.

     Отже, перед учнем на кожному етапі міститься зображення нового речення. У ньому допущена помилка при підборі слів. Новизна даного завдання як раз в тому і полягає, що досі дитина шукала та виправляла помилки, які були повʼязані із зовнішньою формою слова, тобто з його правописом або буквеним чи то морфемним складом. Цього разу учень працювати зі словами, які написані та оформлені правильно – але у фразі є одне, котре категорично не підходить за внутрішнім змістом. Наприклад, сенс речення – протиставлення. Відповідно у ньому має бути пара антонімів, тобто слів, які мають протилежне лексичне значення. Школяр шукає перше слово в цій парі, потім друге і аналізує їх. Одне зі слів вжито неправильно – воно не є антонімом до першого, що порушує зміст речення загалом. Під фразою є кілька варіантів слів, які більше підходять на роль антоніма до першого слова. Учень вибирає підходящий варіант – і проходить на наступний етап, де теж працюватиме з лексичним значенням слів.  

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.10
Виправляємо помилку в реченні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися