Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Наголос є досить цікавим природнім мовним явищем. Під час мовлення один з голосних звуків у слові виділяється інтонаційно з-поміж інших абсолютно природнім чином. При цьому те, який саме голосний підпадає під наголос, залежить від конкретного випадку, принаймні в рамках української мови. Звісно, є мови, де всі або більшість слів наголошені саме так, а не інакше, однак, в словах нашої мови наголос може бути будь-де. Однак, якщо йде мова про одне слово в певній формі, то майже завжди наголос падає саме на певний склад. Наприклад, у слові «молоко» наголошеним є остання «о» і відповідно останній склад – і так буде завжди, хай це слово будуть вимовляти в Києві або в Одесі. Переносити наголос на першу або другу «о» є помилка.

     Проте є виключення. Перше – це різні за значенням слова, які відрізняються лише наголосом, тоді як буквений склад у них однаковий. Наприклад, слово «замок» з наголосом на перший склад означає фортецю феодала, а «замок» з наголосом на другий – прилад для замикання дверей тощо. Пишуться такі слова однаково, але відрізняються саме за наголосом. При цьому є ще один варіант «рухомого наголосу». Це коли одне слово має два однаково правильні варіанти вимови. Скажімо, слово «алфавіт» може вимовлятись як з наголосом на «і», так і з наголосом на другу «а». Обидва види вимови правильні. Те, як саме це слово вимовляють, залежить від бажання мовця і, інколи, від діалекту української мови. Ця вправа присвячена саме таким словам – тими, що мають подвійний наголос.

    На екрані перед учнем міститься зображення кількох слів. Серед них дитина вибирає те, яке має подвійний наголос, тобто два однаково правильні варіанти вимови. Важливо розуміти, що наголошеним може бути лише один склад у слові. Не можна сказати «алфавіт», однаково наголосивши на двох його голосних. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Є.8
Вивчаємо слова з подвійним наголосом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися