Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Попередня вправа зосереджувалась на чергуванні голосних звуків у словах, які змінили свою граматичну форму. Ця вправа зосереджується на звуках приголосних. Для української мови характерним є тяжіння до милозвучності. Якщо слово під час відмінювання або ж зміни за числом чи іншою властивою для даної частини мови граматичною категорією переживає зміну морфемного складу, то в новому вигляді воно все рівно мусить бути максимально милозвучним та зручним для вимови. Тому приголосні, які у попередній формі звучали гарно, але зараз вже не підійдуть, мусять змінитись.

    У ході виконання даного завдання дитина тренуватиметься працювати зі зміною такого роду. На екрані знаходиться зображення двох слів. Вони, по суті, є лише двома формами одного слова, і учень бачить, як внаслідок тої чи іншої граматичної зміни додається нове закінчення або суфікс. Однак, разом з додаванням нової морфеми частина старої, наприклад, остання літера в корені, теж змінюється – таким чином, аби вона краще поєднувалась з новою морфемою. Все, що треба зробити дитині, аби виконати завдання рівня та пройти на наступний етап, це лише визначити, яка саме літера змінюється. Її і слід вибрати. При цьому необхідно, аби школяр зрозумів, яка з букв, котрих нема в іншій формі слова, належить саме тій морфемі, котра залишилась незмінною. Наприклад, якщо взяти пару «возити» і «вожу», то корінь – саме частинка «воз-», а не «во-», і літера «з» чергується в цьому слові з «ж». при цьому кожен етап супроводжується влучно підібраними ілюстраціями, які змальовують те, про що йдеться у вправі.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ж.9
Визначаємо чергування приголосних
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися