Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Категорія часу не є сталою. Одне й те саме слово змінюється за нею відповідно з часом дії. Інфінітив є початковою неозначеною формою дієслова, і вже змінюючи її шляхом додавання певних морфем, вдається надати дієслову без зміни його лексичного значення (якщо це не потрібно) форм минулого, теперішнього або майбутнього часів. Тож не варто вважати, що слова «літав» та «літатиму» є різними. Це просто різні форми одного слова. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься змінювати дієслова за часами.

    На екрані перед учнем міститься зображення книжки. На одній її сторінці вже є дієслово у неозначеній формі. Над ним – відповідне йому питання: або «що робити?» або «що зробити?» в залежності від виду. На іншій сторінці міститься каркас майбутньої форми цього слова у певному часі. В якому? Відповідь на це міститься у формулюванні завдання, яке знаходиться над зображенням книжки. Там час, в який слід перетворити неозначену форму дієслова, вказано прямо. Крім того, над каркасом дієслова є й питання, на яке має воно відповідати. Те, якими морфемами закінчується питання, є підказкою, адже дієслово при зміні на форму цього часу набуває таких саме кінцевих морфем: «ходити» перетворюється на «ходив», слово, яке відповідає на питання «що робив?». Коли учень вписує перетворене слово у правильній часовій формі, то проходить на наступний етап до аналогічного завдання.

    Слова на сторінках книги супроводжуються малюнками. Вони деталізовані та містяться на обох сторінках цієї книжки. За допомогою цього завдання учень навчається більш вільно працювати з дієсловами і в майбутньому, бачачи на сторінках підручника дієслово в одній формі, школяр зрозуміє, як його змінити на іншу.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Н.10
Змінюємо слово
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися