Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Деякі слова мають як пряме, так і переносне значення. Перший випадок – це первинне значення слова, тоді як другий є втіленням образного мислення, контекстною метафорою, коли лексичне значення слова змінюється в залежності від ситуації згідно з тим, з чим асоціюється певний образ у розумінні мовця. При цьому переносне значення слів розкриває невичерпне багатство мови, призначене для самовираження людини.

    У ході виконання цього завдання дитина познайомиться з такими випадками. На екрані перед учнем на кожному етапі міститься зображення кількох словосполучень. Всі вони різні, однак, мають і спільний елемент. У одному словосполученні це слово використовується у прямому значенні, і тому вся фраза сприймається без додаткового смислового навантаження. Інші ілюструють різні способи використання цього слова у переносному значенні. Наприклад, слово «золотий». Якщо йде мова про ювелірний вибір, то значення пряме, адже це слово означає просто матеріал, з якого зроблено, скажімо, каблучку. Однак, золото є коштовним металом, який цінується людьми віками, тож у культурі образ чогось золотого набуває нових рис. Коли говорять про «золоті руки», мають на увазі переносний сенс цього слова: руки, які дуже вмілі, тобто цінні своєю майстерністю. Це – переносне значення. А вираз «золота осінь» є просто гарним способом описати кольорову гаму цієї пори року. Поряд з кожним словосполученням – його тлумачення, однак, на початку вони знаходяться у хаотичному порядку. Учень має перемістити словосполучення саме до того значення, яке розшифровує його – і після цього переходить на наступний етап до нового набору фраз, де вже інше слово використовується  як в прямому, так і в переносному значенні.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.1
Знайомимось із прямим і переносним значенням слів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися